energie a vytrvalost


Dobrá výživa hraje klíčovou roli v jakékoliv sportovní oblasti, a to znamená krmit tělo:

  • Vláknitými sacharidy
  • Vhodnou škálou zdrojů bílkovin
  • Esenciálními tuky

Dodání esenciálních tuků vašemu tělu je často chybějícím článkem ve stravě mnoha lidí a může omezit sportovní výkon.

PROČ POTŘEBUJEME ESENCIÁLNÍ MASTNÉ KYSELINY?

Esenciální mastné kyseliny poskytují buňkám výživu, kterou potřebují, aby správně fungovaly. Bez nich nepracují tak, jak by mohly, a to může mít vliv na celkové zdraví, regeneraci svalů, pružnost kloubů, energii, vytrvalost a nakonec pro sportovní nadšence, sportovní výkon.

Esenciální mastné kyseliny mohou přispět ke zvýšení energetické hladiny několika způsoby:

Lepší regulace membrány – esenciální mastné kyseliny (EFA) nakonfigurují lépe vaše buněčné membrány pro transport živin dovnitř a odpadu ven. Dělají to tím, že regulují tekutost (fluiditu) membrány, takže transportní proteiny mohou pracovat správně. Myslete na ně jako na brány dovnitř a ven ze sportovního hřiště – v případě, že jsou rezavé a zadřené, pak proudění dovnitř a ven není dobré, ale jakmile jsou dobře naolejované, pohyb je obnoven do ideálního stavu.

Lepší metabolismus tuků – aktivací některých cest (známých jako PPAR), EFA změní způsob, jakým jsou vaše geny interpretovány. To vede k lepšímu spalování a menšímu ukládání tuků. Tuk je spalován jak z potravin ve stravě, tak z těla, takže kombinací s menším ukládáním skutečně seřídíte své tělo, aby tuk používalo, než aby si ho uchovávalo.

Spalování tuků účinnější pro vytrvalostní a silové sporty – diety na bázi sacharidů jsou skvělé pro krátké výbuchy energie, ale mohou vést k propadům bez pravidelného doplňování paliva během vytrvalostní nebo silové disciplíny. Tuk se naopak spaluje pomalu a postupně a poskytuje delší a stabilnější zdroj paliva.

Dvě nezávislé výzkumné studie zkoumající využití Udo’s Oil 3-6-9 Blend u elitních silových a vytrvalostních sportovců zjistily, že jeho užívání vedlo ke zlepšení úrovně energie a vytrvalosti.

  • běžec zvýšil svou týdenní uběhnutou vzdálenost z 90 km na 147 km
  • cyklista zvýšil svoji denní vzdálenost ujetou na kole ze 60 až 80 km na 120km-180km za den
  • boxer užívající směs olejů zvýšil po osmi týdnech svůj tréninkový čas z 1,5 hodiny na 2,5 hodiny dvakrát denně

Měřili jsme také kardiovaskulární rizikové faktory. Po 106 dnech byla jejich krevní glukóza v klidovém stavu o něco nižší, triglyceridy byly významně sníženy, „dobrý“ HDL cholesterol byl výrazně vyšší, „špatný“ cholesterol výrazně klesl, a poměr HDL / LDL byl lepší. Pro více informací se podívejte se na stránku o zdraví srdce zde.

JAK DOSTAT CO NEJVÍCE Z VAŠÍ VÝŽIVY

Potraviny, které jíme, jsou rozkládány trávicími enzymy a pokud tyto chybí, máme sníženou schopnost absorbovat všechny živiny do našeho těla. Enzymy přirozeně se nacházející v našich potravinách jsou často zničeny buď zpracováním nebo vařením, takže Udo’s Choice TRÁVICÍ ENZYMY mohou pomoci plně absorbovat živiny v potravinách, které jíte, tak aby vaše tělo bylo plně připraveno na trénink.

JAK MOHU POUŽÍVAT UDO’S OIL?

Udo’s Oil můžete přidat do smoothies, jogurtu, salátů, pomazánek, dipů, čerstvé nebo vařené zeleniny, polévek, rendlíkových pokrmů a všech vašich oblíbených jídel po dokončení vaření. Nezahřívejte a nevařte s Udo’s Oil, protože tím můžete poškodit jemné esenciální mastné kyseliny.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Close Menu
×

Cart