POKOŽKA


Krásná pleť vychází zevnitř! Naše pokožka je odrazem toho, čím krmíme naše tělo, a jedna z nejvíce opomíjených částí naší výživy –esenciální mastné kyselinymůže mít dopad na přirozený vzhled a povrch naší pokožky. Udo Erasmus uvádí, že „nedostatek esenciálních mastných kyselin představuje nejvíce opomíjený aspekt nutričního programu pro zdravou, zářivou pleť.“  

Pravděpodobně jste již slyšeli o omega 3 a 6. Jsou to esenciální mastné kyseliny, z velké části chybějící v našem západním stravování. Nemáme-li jich dost v naší stravě, můžeme se stát náchylnějšími k:

  • suché kůži
  • lupům
  • zánětlivému onemocnění kůže
  • spálení od slunce
  • popraskaným patám
  • striím v těhotenství

 

ESENCIÁLNÍ MASTNÉ KYSELINY A KOŽNÍ BUŇKY

Mladistvá pleť je plná vodou bohatě naplněných buněk. Schopnost kožních buněk zadržovat vodu klesá s věkem. Zdravá kožní buňka má zdravou membránu, která udržuje dobré věci, jako je voda a živiny, a umožňuje odpadním produktům projít ven. Úkolem mastné kyseliny je udržet udržet tyto buňky zdravé a jejich membránu funkční. Nedostatek esenciálních mastných kyselin vede k nestabilním membránám, které nemohou udržet svůj optimální tvar, což vede k pokleslé, stárnoucí kůži.

Neporušenost buněk je také závislá na typu tuku, který jíme. Vědci se domnívají, že strava, obsahující velké množství nasycených nebo hydrogenovaných tuků, produkuje buněčné membrány, které jsou tvrdé a postrádají fluiditu (tekutost), zatímco strava bohatá na esenciální mastné kyseliny omega 3 a 6 poskytuje buněčným membránám vysoký stupeň fluidity (tekutosti), umožňující membráně fungovat co nejlépe.

Pro maximální přírodní krásu naší pokožky a její jas potřebují naše kožní buňky bílkoviny, vodu, vitamíny, minerály a esenciální mastné kyseliny. Nicméně, v dnešní moderní stravě zpracovaných potravin, sacharidů a s nízkým obsahem tuku, mají sklon k nedostatku omega 3 a 6, které potřebují, aby pracovaly co nejlépe.

JAK TO FUNGUJE

Esenciální mastné kyseliny pracují třemi způsoby:

  1. Umožňují buňkám zadržovat vodu, v podstatě hydratovat pokožku zevnitř
  2. Omega 6 pomáhá tělu udržovat hydrataci, která také pomáhá udržovat vzhled a povrch pokožky
  3. Omega 3 je protizánětlivá, a tak přispívá ke snížení zánětlivého onemocnění kůže

Udo’s Oil 3-6-9 Blend poskytuje buňkám v naší kůži esenciální mastné kyseliny, které potřebují, aby pleť vypadala a cítila se co nejlépe.

JAK MOHU POUŽÍVAT UDO’S OIL?

Udo’s Oil můžete přidat do smoothies, jogurtu, salátů, pomazánek, dipů, čerstvé nebo vařené zeleniny, polévek, rendlíkových pokrmů a všech vašich oblíbených jídel po dokončení vaření. Nezahřívejte a nevařte s Udo’s Oil, protože tím můžete poškodit jemné esenciální mastné kyseliny.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Close Menu
×

Cart