Funkce mozku


Mozek je z 60% tuk, takže by opravdu nemělo překvapit, že jej musíme krmit tuky – esenciálními tuky, zejména omega 3. Existují čtyři hlavní důvody, proč by Esenciální mastné kyseliny v Udo’s Oil DHA 3-6-9 Blend mohly pomoci s funkcí mozku.

1. PŘEMĚNA DHA A EPA

Nejdůležitější tuky pro funkci mozku jsou neesenciální mastné kyseliny DHA a EPA. V případě, že má tělo dostatek esenciálních mastných kyselin – omega 3 kyseliny alfa-linolenové (ALA) z rostlinných olejů, pak převede to, co potřebuje, do mastných kyselin DHA a EPA, jak tomu bylo po celá tisíciletí.

2. STABILNÍ UVOLŇOVÁNÍ ENERGIE

Pro všechny z nás je někdy těžké se soustředit, a je to často díky tomu, že máme hlad nebo nám chybí energie. Naše schopnost soustředit se se brzy vrátí, když se najíme nebo máme více energie.

Tuk je zdrojem energie, který je stabilní, na rozdíl od sacharidů, které se rychle spalují a poskytují energetický vrchol následovaný propadem. Tuky se pálí pomalu, takže vydrží déle a udržují naši energetickou hladinu po delší dobu. Také nás udržují déle sytějšími, kdežto sacharidy, jakmile se rychle spálí, nás nechávají s pocitem hladu a únavy a stupeň naší koncentrace a nálada často trpí. Učitelé často udávají, že když děti mají snídani bohatou na sacharidy, obtížněji se soustředí, a když se cítí hladoví, bývají podráždění.

3. PRŮTOK KRVE DO MOZKU

Esenciální mastné kyseliny zlepšují funkci membrány každé buňky v našem těle. To zahrnuje krevní buňky, které jsou pak lépe schopny dovést životně důležitý kyslík do mozku pro kognitivní funkce a odvádí vylučovaný oxidu uhličitý.

4. EFEKTIVNÍ PŘEDÁNÍ ZPRÁVY

Sojový lecitin v Udo’s Oil DHA 3-6-9 Blend pracuje na posílení bariéry kolem nervových buněk, známých jako myelinové pochvy. Myelinová pochva je nezbytná k tomu, aby umožnila nervovým buňkám vést elektrické náboje v mozku a v celé nervové soustavě a chránit náboj proti rušení.

MATKY A VÝVOJ DÍTĚTE

Plod potřebuje DHA od matky k rozvoji svého vlastního mozku, takže v případě, že matce DHA chybí, může trpět příznaky nedostatku v průběhu těhotenství, včetně kognitivních problémů. Jakmile se dítě narodí, během kojení odebere matce denně kolem 11 g esenciálních mastných kyselin. Vyčerpání esenciálních mastných kyselin omega 3 a 6 by mohlo dobře vysvětlit, proč ženy mají poporodní deprese, strie, fibromyalgii a chronickou únavou kromě jiných příznaků.

Nedávný přehled 75 vědeckých studií, které zkoumají rizikové faktory pro poporodní deprese, zjistili, že ženy, které jsou ohroženy, by mohly být vystaveny vyššímu riziku, pokud jsou jejich úrovně omega 3 sníženy.

FUNKCE MOZKU BĚHEM ŠKOLNÍCH LET

Abyste viděli, jak by Udo’s Oil DHA 3-6-9 Blend je přínosem pro děti, pracovali jsme společně se školou Lever Park School v Boltonu. Lever Park pracuje s dětmi, které by jinak vypadly ze školského systému v důsledku chování a pomáhá jim využít vzdělání jak jen to je možné.

V průlomové 7měsíční studii se 21 žáků ve věku mezi 11 a 16 sešlo společně každé ráno a dělalo koktejl s čerstvým ovocem a s Udo’s Oil DHA 3-6-9 Blend. S každodenním pitím tohoto nápoje bylo u každého žáka dosaženo těchto výsledků s ohledem na učební výsledky a výkonnost:

86% skóre gramotnosti se zlepšilo

76% žáků se cítilo šťastnější kvůli svým studijním výsledkům

79% rodičů si všimlo pozitivních změn u svých dětí

75% snížení prudkého chování

Pokus byl tak úspěšný, že si Lever Park našel finanční podporu, takže teď si žáci vychutnávají koktejl na bázi Udo‘s Choice každé ráno a připojují se k učitelům ve více produktivním školním prostředí.

JAK MOHU POUŽÍVAT UDO’S OIL?

Udo’s Oil můžete přidat do smoothies, jogurtu, salátů, pomazánek, dipů, čerstvé nebo vařené zeleniny, polévek, rendlíkových pokrmů a všech vašich oblíbených jídel po dokončení vaření. Nezahřívejte a nevařte s Udo’s Oil, protože tím můžete poškodit jemné esenciální mastné kyseliny.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Close Menu
×

Cart